Par mums

SIA „MikroNET” ir nodibināta 2000. gadā aprīlī.

Mūsu mērķis – mūsdienīga ātrgaita interneta pieejamība!

MikroNet logo

Mūsu vēsture

MikroNET - aplis

2000. gads

2000. gads. Interneta pakalpojums, izmantojot telefona kabeļus ir sasniedzis sava ātruma maksimumu - 56 Kilobit sekundē.

Sadarbībā ar vadošo interneta operatoru, „Latnet”, mēs sākām sniegt interneta piekļuves pakalpojumus Valmieras pilsētā.

Veicam pārrunas ar kabeļtelevīzijas operatoru „Nova” par koaksiālā kabeļtīkla modernizāciju, uzlabojot esošo koaksiālo kabeļtīklu parametrus un atpakaļgaitas kanāla organizāciju, lai nodrošināt Valmieras iedzīvotāju ar interneta pieslēguma pakalpojumiem. Noslēdzot ar „Nova ” koaksiālā kabeļtīkla īres līgumu, mēs nopirkām amerikāņu firmas „LanCity” iekārtas un grupveida kabeļmodemus. Tas deva iespēju pacelt klientiem interneta ātrumu līdz 10 Megabit sekundē.

MikroNET - aplis

2004. gads

2004-2006. gads. Sadarbība ar kompānijām „Vector” (Polija) un „Balticum” (Lietuva). Nākošais Interneta tehnoloģijas modernizācijas posms: pērkam un palaižam darbībā firmas „Ariss” telekomunikācijas iekārtas ar individuāliem kabeļmodemiem firmas „Thomson”. Tagad klienti saņēma internetu ar ātrumu līdz 50 Megabit sekundē.

MikroNET - aplis

2007. gads

2007-2008. gads. Attīstās „Ethernet” tehnoloģija uz vadāmiem komutatoriem. Pirmās optiskas kabeļu trases starp mājām. Interneta ātrums palielinājās līdz 100 Megabit sekundē.

Pasaulē notiek revolucionārais notikums – parādās iekārtas, kuras strādā pasīvos optiskajos tīklos pēc GPON tehnoloģijas (Gigabit Passive Optical Network).

MikroNET - aplis

2008. gads

2008-2010. gads. Esošais koaksiālais kabeļtelevīzijas tīkls, kuru mēs īrējam no „Nova” vairs nevar nodrošināt jaunus pakalpojumus klientiem un lielā ātruma stabilu internetu. Pārrunas ar „Nova” par jaunā optiskā tīkla celtniecību bija ne veiksmīgas – „Nova” nebija gatava mainīt sava tīkla stāvokli.

Mēs atradām citu risinājumu. „MikroNET” izbeidzot īres līgumu ar kabeļtelevīzijas operatoru „Nova”, noslēdz līgumu ar firmu „Ericsson” par GPON tehnoloģiju iekārtas iegādi. Projektējam un ceļam pasīvo optisko tīklu daudzdzīvokļu mājās. Sākās pazemes optiskās komunikāciju celtniecības Valmieras pilsētā. Sadarbībā ar „Latvenergo” un „Lattelecom”.

Divu gadu laikā mēs palaidām GPON tehnoloģiju Valmierā. Tagad mēs nodrošinām klientiem interneta ātrumu līdz 1000 Megabit sekundē (1 Gigabit sekundē).

Tajā pašā laikā, sadarbībā ar kompāniju „Telenet” notiek digitālās interaktīvās (IPTV) televīzijas pakalpojuma un IP telefonsakaru sniegšana mūsu klientiem.

Notiek sadarbība ar firmām „Telia Latvija” un „SmartTV”, kas dod iespēju nodrošināt mūsu klientus ar daudz plašāku digitālās televīzijās pakalpojuma klāstu (TV arhīva pārraides ieraksti, iespējams skatīties pašu populārākos mākslas un dokumentālās filmas no on-line servisiem MEGOGO, TVZAVR, ZOOMBY un YOUTUBE). Sadarbībā ar firmu „CSC Telecom” piedāvājam IP telefonsakarus, kuri ir krietni lētāk nekā tradicionālie „Lattelecom” telefonsakari.

MikroNET - aplis

2016. gads

2016. gads. Valmieras pilsēta ir pilnīgi pārslēgti uz GPON tehnoloģijas tīklu.

2016. gada beigās. Pie GPON tīkla ir pieslēgts Zilaiskalns un visu pakalpojuma klāsts, kas bija pieejams Valmieras pilsētas iedzīvotājiem ir arī Zilaiskalnā.

MikroNET - aplis

2017. gads

2017. gads. Lai gan tirgus dinamika ir palēninājusies, un mūsu bijušie partneri ir spiesti pārdot uzņēmumu un atlaižot no darba darbiniekus, mēs ceļam plānus, lai paplašinātu pakalpojumu klāstu un uzlabot kvalitāti.

  Radušies jautājumi, vai nepieciešamas konsultācijas? Sazinies ar mums!

  Uzdod mums jautājumu:

hCaptcha

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!